כניסה לקהילת במקום
 
דואר אלקטרוני
 
סיסמה
 
שכחת סיסמה?
 
 
משתמש חדש?
 
 
לוח עבודה בקיבוץ.png
 
 
 

זר גדול נשזור

דף הבית > ארכיון תרבות >  זר גדול נשזור
 
 
 
במהלך החנוכה ערך המטה השיתופי תחרות צילומי חנוכה. הזוכים מציגים את התמונות שצילמו

מערכת החינוך של קיבוץ נערן בבקעת הירדן היא האתר לשניים מהצילומים הזוכים בתחרות צילומי החנוכה. את התמונות צילמה טליה קיטאי, חברת הקיבוץ, שהוא קיבוץ מחנכים של בוגרי תנועת המחנות העולים. צילומיה של טליה זכו במקום הראשון והשלישי בתחרות.

טליה קיטאי: אני גננת בפעוטונים בקיבוצנו מזה ארבע שנים ובאופן טבעי בחרתי לשלוח לתחרות תמונות עם הילדים, כי הם מסמלים לדעתי את האור בחג הזה.

מתוך הקִרבה שלי לתחום אני זוכה לראות את ההשפעה הרבה שיש לילדים עלינו בקיבוץ. כל הריון וכל לידה מביאים שמחה גדולה לכלל החברים בקיבוץ. היום, כשיש לנו שלוש מסגרות חינוך לגיל הרך שממקומות במרכז הקיבוץ (פעוטון צעיר, פעוטון בוגר וצהרון) יש תחושה שהן הלב הפועם של הקיבוץ ולדעתי, הן מסמלות את בניית ביתנו המשותף לשנים הבאות.

מקום 1
טליה קיטאי: בתמונה מצולמת טליה, היום בת חמש. התמונה צולמה בחנוכה 2009 בפעוטון "ניצנים", פעוטון שהקמנו בקיבוץ לפני ארבע שנים, בכוונה ליטול אחריות על חינוך ילדינו. כל יום כשהילדים קמו מהשינה הדלקנו איתם חנוכייה וכל יום מחדש ריגשו אותי הפרצופים שלהם, שהיו שילוב של ההתעוררות מהשינה וההתרגשות מהלהבות.פרסום הנס

מקום 2

התמונה שזכתה במקום השני היא תמונתו של רפי בביאן מקיבוץ עלומים. קיבוץ עלומים הוא קיבוץ שיתופי דתי הנמצא בעוטף עזה.
רפי בביאן: קיבוץ עלומים נמצא אל מול רצועת עזה. צפונית לקיבוץ יש גבעה נישאה שנראית היטב גם מהקיבוץ וגם מרצועת עזה. לפני כמה שנים התחלתי מסורת של הדלקת משואות על הגבעה כחלק ממצוות פרסום הנס. כך המשואות נראות למרחוק גם בקיבוץ וגם ברצועת עזה. המסורת תפסה ומאז אנחנו מדליקים אותן כל שנה.
מקום 3
טליה קיטאי: התמונה צולמה במצעד לפידים שבסופו הגענו לטקס האש המסורתי שנערך כל שנה בחנוכה בקיבוץ. ההתרגשות של הילדים במצעד מעצימה את שמחת החג. הילדים מכניסים אור, יופי ותום שקשה לתאר במילים. עיניהם נשואות ללהבות בהערצה. בתמונות ביקשתי מהילדים, שכמובן הגיעו למצעד עם פנסים ולמפיונים, להאיר על עצמם וזה מה שיצא. בתמונה מצולמת הילדה הראשונה שנולדה בקיבוץ, שמה ניצן. היום היא בכיתה א'.