כניסה לקהילת במקום
 
דואר אלקטרוני
 
סיסמה
 
שכחת סיסמה?
 
 
משתמש חדש?
 
 
לוח עבודה בקיבוץ.png
 
 
 

לתת קול לכל מה שעולה ולפרוץ את עצמיותי

דף הבית > מאמרים דף הבית >  לתת קול לכל מה שעולה ולפרוץ את עצמיותי
 
 
 

"אני לא מצליחה להתרכז ולשמוע את הקול שלי. הקולות סביבי מעצבנים ,מפריעים".

ואני : "הרפי מהרצון להתרכז ,להבין, פשוט תהיי ,פתחי את הפה ותני במה לקול הרוצה להשתחרר מתוכך, מבלי להבין, לחשוב, לרצות, פשוט לשחרר מה שיוצא, כי רק כך תוכלי להתחיל להרגיש איך הנוכחות נרקמת מתוכך- מתוך עומק עצמיותך היא מתהווה עד שתרגישי שאת כמו יוצרת את שירתך על הבמה.
וכך, נענתה להצעתי, החלה פותחת פיה, וצעקה מחרישת אוזניים עלתה ממנה ,שהלכה וגברה, והיתה כמו סערה המנסה להשתחרר ממקומה הכלוא.

חברות הקבוצה הגיבו חלקן בפליאה, חלקן המשיכו את המסע שלהן והיו שחשו התכווצות ,הזדהות, ואני , מנוסה באירועים אלו, ניגשתי אליה, נעמדתי מולה, הושטתי ידיי אליה כאומרת, אני כאן , איתך במסע, את קולי הוספתי כליווי מצטרף, אך בקול מנוגד לגמרי, פתחתי בקול נמוך במיוחד, ממושך , בעוצמה שקטה ביקשתי שתפקח עיניה על מנת להיות עדה לסיטואציה שעוברת שינויים, המטרה היא לאפשר הובלה והצטרפות כאשר הקולות השונים מטרתם להתמזג לאחד ועל כן הניגוד שבחרתי יצר הזמנה להתאחדות כנראה באיזור הקולי המרכזי ליצירת איזון, יצירת השקטה הדרגתית והורדת איזור הצלילי למרכז הגוף על מנת להתחבר למרכז הרגשי בתוככי הגוף וכך, אט אט, ירדו העוצמות , נמכו הקולות, והקול שהחל להישמע מאיזור בית החזה העלה רגשות רכים דמעות החלו להציף בעודה ממשיכה בקולה ואני איתה, מהדהדת משחררת יחד איתה התנועה נפתחה עמה הגיעו צלילים מגוונים ושלחתי אותה להמשיך את דרכה בקולות ,בתנועות בין יתר החברות לשיר מילים של שירים שהיא אוהבת. היה לסיטואציה עוד המשך עם תגובות שעלו מצד המשתתפות, שעברו גם הן מסע למידה מעצים.

עם זאת העוצמה של שחרור רגשות הכאב ,הפחד, השתיקה רבת השנים, הובילה אותה לשחרור עוצמתי, מרגש, שהעלה בה ניצוץ של רצון לחזור וליצור, רצון שהודחק זמן רב. מוזמנת "לפרוץ בקולך אל במת החיים" ולהרוויח הרבה ערך, עוצמה ושינויים של אמת לחיים, ישר אל במת החיים.

באהבה
ד"ר אירית אלון