כניסה לקהילת במקום
 
דואר אלקטרוני
 
סיסמה
 
שכחת סיסמה?
 
 
משתמש חדש?
 
 
לוח עבודה בקיבוץ.png
 
 
 

ברינה יקצורו

דף הבית > ארכיון תרבות >  ברינה יקצורו
 
 
 

הם קיבוצניקים גאים, שמתים על הצפון, אוהבים את הקיבוץ ואפילו נתנו ללהקתם שם חקלאי - להקת "קומביין". הגרעין הקשה של הלהקה נמצא בקיבוץ גדות, שבו מתגוררים שני הגיטריסטים - רון סטיבנסון, 27, וגיסו סטיבן ליפסקומב, 32, כמו גם הבסיסט גלעד גור, 24. את הלהקה משלימים הזמרת הצעירה והמוכשרת דניאל תורג'מן, 21, מקיבוץ ברעם, והמתופף יותם וייס, 24, ממושב כחל. כל החזרות והפעילות מתרחשות בגדות, שם קיבלו חברי הלהקה שני חדרי יצירה, ובתמורה לכך הם תורמים לתרבות של הקיבוץ, מנגנים באירועים וחונכים מספר הרכבים של בני נוער. אך בעוד שבמעשיהם הם מדגמנים קיבוצניקיות למופת, מבחינה מוזיקלית הם לא ממש מיישרים קו עם "הגבעטרון" או עם "שלישיית שריד", אלא מייצרים רוק אלטרנטיבי בועט באנגלית.
"אין לנו שום בעיה עם עברית", ממהר רון להבהיר, "פשוט מי שכותבת את המילים זו דניאל שמרגישה יותר בנוח לכתוב באנגלית, בעיקר משום שההשפעות שלה וגם שלנו מגיעות מאנגלית. התוצאה היא באמת כזאת שאני לא רואה איך יכולה להיכתב בעברית".
 
מה ההשפעות שלכם באמת?
"כל אחד והסגנון שלו. חלקנו הגדול מעריץ את "לד זפלין". הגיבור של דניאל הוא ג'ף באקלי; סטיבן, היה עד לא מזמן גיטריסט קלאסי; יותם הוא בכלל די ג'יי של טכנו, גלעד חובב ג'אז ואני אוהב טריפ-פופ. כל אחד מביא את ההשפעות שלו וזה יוצר שילוב מעניין".
 
השילוב המוצלח בין חברי הלהקה, והעובדה שהם לוקחים את העניין מאוד ברצינות מובילים את חבריה לחשוב בגדול. "השאיפה היא להגיע להיות להקה גדולה", מגביה רון ציפיות, "אחרי שנסיים הקלטות, אנחנו רוצים לשלוח את המוזיקה שלנו למפיקים הכי נחשבים, בתקווה שהם יאהבו. לדעתנו, אנחנו לא נופלים מאף אחד מהאמנים האהובים עלינו, ושמים דגש חזק על איכות. אמנם אנחנו לא מביאים משהו שטרם נשמע כמותו, אבל לזמרת שלנו יש קול ייחודי, הלחנים הם מקוריים ומעניינים ואנחנו חושבים שיש לנו שירים שיכולים לתפוס".
 
אז יש לכם שאיפות פלייליסט?
"אם גלגל"צ יזרמו איתנו אז בכיף, ואני חושב שבסך הכול יש לנו שירים קליטים, אבל אין לנו כוונה להתכופף בשביל אף אחד. אנחנו לא נתפשר על איכות רק כדי שינגנו אותנו ברדיו, אלא נלך עם האמת שלנו עד הסוף. גם בהופעות שלנו אנחנו עושים רק שירים מקוריים, ואם כבר יש קאבר פה ושם הוא עובר התעללות. מבחינתנו הכי חשוב שזה יהיה מקורי ואיכותי".
 
איפה אפשר לשמוע אתכם?
"כרגע אנחנו בתהליך של הקלטות, ובקרוב נעלה את השירים לפייסבוק שלנו, שם גם יהיה אפשר להתעדכן על הופעות".
 
פורסם לראשונה ב"דף הירוק"