כניסה לקהילת במקום
 
דואר אלקטרוני
 
סיסמה
 
שכחת סיסמה?
 
 
משתמש חדש?
 
 
לוח עבודה בקיבוץ.png
 
 
 

בחורה קיבוצית

דף הבית > ארכיון תרבות >  בחורה קיבוצית
 
 
 

נטלי גבע, 25, היא קיבוצניקית אמיתית. לבחורה שנולדה בעין החורש, התבגרה בגבעת חיים איחוד וכיום מתגוררת בגעש אין ספק שזו צורת החיים המתאימה לה ביותר: "גרתי עכשיו שנה בתל אביב ולפני זה שנה וחצי בלונדון", מסבירה, "אבל את השקט היצירתי האמיתי שלי אני מקבלת רק בקיבוץ. אין מה לעשות, אני כנראה בחורה קיבוצית".
 
למרות אהבתה לקיבוץ, ההשפעות המוזיקליות של נטלי - שכותבת את כל המילים והלחנים בעצמה - נוטות דווקא מערבה למחוזות הפולק/קאנטרי צילום: רן פרץ
 
בשפה האנגלית. בניגוד לרוב האמנים שהתחברו לאנגלית, לנטלי יש שורשים אנגלוסקסים להיאחז בהם, עם אמא קנדית ואבא אנגלי. "גדלתי בבית ששמעו בו המון מוזיקה משנות ה-60, כי אמא מאוד חיה את הקטע הזה בנעוריה בקנדה".
 
ודיברתם אנגלית בבית?
"לא דיברו איתי אנגלית, אבל בכיתה ג' נמאס לי שמדברים עלי בלי שאני אבין ותפסתי את השפה לבד".
 
ספרי לי קצת על ההרכב שלך.
"אני שרה ומנגנת על גיטרה אקוסטית, וכרגע יש לי הרכב עם הבסיסט אמיתי וילק מגבעת חיים איחוד (במקור ממעברות) והגיטריסט תום הר-נוי מגעש, שהוא גם בן הזוג שלי. אני מקווה שבעתיד נצרף גם מתופף".
 
איך זה לעבוד עם בן הזוג? אין מתחים?
"מה פתאום. זה מעולה. עבדתי איתו לפני שהוא היה בן הזוג שלי, אז יש לנו את זה כבר".
 
אז חבר יש, מוזיקה יש, אבל נטלי לא מסתפקת בזה ומקפידה לשמור לעצמה גם אופציות פרנסה נוספות. היא עומדת על סף סיום לימודי שיטת אלכסנדר, ועובדת בגן ילדים בתל אביב. מעניין שדווקא דרך העבודה בעיר זכתה להשמעה ראשונה ברדיו. "הגננת שאני עובדת איתה מכירה ת יואב קוטנר, והיא נתנה לו את האי-פי (דיסק עם ארבעה שירים. ת.ש) שהוצאתי. כנראה שהוא התרשם, כי הוא השמיע שיר אחד בתכנית שלו בגלי צה"ל. זה היה מאוד לא צפוי ומאוד נחמד".
 
אפרופו רדיו, יש לך שאיפות פלייליסט?
"התחלתי את הקריירה המוזיקלית שלי כילדה בתור זמרת בלהקת "מורן" והיה לי ברור מגיל מאוד צעיר שאני הולכת להצליח ולהתפרסם, אבל כשגדלתי הבנתי שעולם המוזיקה השתנה. כרגע אני שמה את הדגש על עבודה לקראת הופעה שאני אהנה ממנה וגם הקהל, ונראה איך אמשיך משם. גם אם לא אהיה בראש הפלייליסט זה לא ממש משנה. תמיד אהיה מוזיקאית, תמיד ארצה להופיע ותמיד אכתוב שירים. נקווה שזה לא יהיה לנצח רק מול משפחה וחברים".
 
אז איפה אפשר לשמוע אותך?
"כרגע אפשר לשמוע כמה שירים ולהתעדכן על הופעות במייספייס ובפייסבוק".
 
שאיפות לעתיד?
"לסיים ללמוד, ואולי להמשיך בתחום של תרפיה במוזיקה כי מאוד נוח לי עם ילדים וזה יכול להיות כיוון טוב. מבחינה מוזיקלית, כמובן שלהקליט אלבום מלא, להופיע ולהגיע להרבה אנשים שיתרגשו וייהנו".