כניסה לקהילת במקום
 
דואר אלקטרוני
 
סיסמה
 
שכחת סיסמה?
 
 
משתמש חדש?
 
 
לוח עבודה בקיבוץ.png
 
 
 

חברים עושים מאיר

דף הבית > ארכיון תרבות >  חברים עושים מאיר
 
 
 

כינר נתן, ההוא מ"דגנייתי בעיר", התעורר בוקר אחד והחליט שבא לו להרים ערב שירי מאיר אריאל. פגשתי אותו לגמרי במקרה כדי לשמוע עוד פרטים
 
אז מה כינר, מתגעגע?
כינר נתן: "מאד. אני מעריץ של "מאיר" מגיל 17. השירים שלו ליוו אותי ברגעים קשים בצבא, בזמנים היפים בטיול, אתה יודע איך זה... אני חושב שבפסקול הרקע של הסרט שיעשו על קיבוצניקים מהדור שלנו ("ילדי העשב"? י.פ), יש למאיר אריאל מקום מכובד ביותר".
 
איך התגלגל הרעיון עד ביצוע?
"התחלתי לספר לחברים, העליתי את העניין בפייסבוק, והתחלתי לקבל תגובות חיוביות מהמון כיוונים. חבר הביא חבר שהביא חבר ומצאתי את עצמי עם רשימת מבצעים מכובדת פלוס... מועדון הסאבליים הרים את הכפפה, והנה - זה קורה".
 
מי יופיע?
"מדובר בערב של חובבים ואמנים בתחילת דרכם. בגזרת ה"סלבס" יופיעו אלי רוזן, אורי שחר, ולהקת trees and the bees. אלו אמנים שמופיעים כבר הרבה זמן עם חומרים משלהם ובצורה מקצועית יותר. בקרב "החברים החובבים", יופיעו חבר'ה מוכשרים בטירוף כמו גדעון אונה מעין כרמל, עדי סלע מגבע, וורד רגב העירונית. מעבר לזה ישולבו קטעי קריאה א-לה מאיר וקטעי וידאו של המנוח".
 
כינר נתן. יעשה את מאיר
 
איזה שירים אנחנו הולכים לקבל?
כל מי שמופיע בחר בעצמו את השיר אותו יבצע, והתקבלה רשימה מכובדת ומגוונת. החל מ-'הולך בטל' ו 'שדות גולדברג' ('ילדתי שלי') המוקדמים, דרך 'זרעי קיץ' ו'קוצים', ועד 'חיית הברזל' המאוחר יחסית. המבצעים, למרות החובבנות המובנה, עבדו קשה והגיעו לביצועים מפתיעים ומקוריים שגם עושים כבוד למקור".
 
אגב, במשפחת אריאל יודעים על האירוע?
"להפתעתי קיבלתי בפייסבוק פנייה וברכות על היוזמה משירז אריאל (בתם הבכורה של מאיר ותרצה - י.פ.). הזמנתי אותה לבוא והיא אכן עשתה 'אטנדינג'"
 
לא נותר לי אלא להצטרף לברכות של שירז ולשחרר את כינר להכנות אחרונות. מכיוון שאין לי פייסבוק, פשוט אגיע.   
 
  

 

מאיר אריאל הביא הרבה כבוד לתנועה הקיבוצית

יחד איתו, "גדלו אצלנו" עוד רבים וטובים