כניסה לקהילת במקום
 
דואר אלקטרוני
 
סיסמה
 
שכחת סיסמה?
 
 
משתמש חדש?
 
 
לוח עבודה בקיבוץ.png
 
 
 

החטא ויורשו

דף הבית > ספורט >  החטא ויורשו
 
 
 

מכבי תל אביב הפסידה את אליפות המדינה בכדורסל בפעם השנייה בתוך שנתיים. היא הפסידה גם את גביע המדינה שלוש פעמים ב-4 העונות האחרונות. מי היה מאמין שכך יראה הכדורסל הישראלי ב-2010?
 
מה שבטוח - הגיע לה. שום תואר לא נגזל ממנה, היא הפסידה את כולם בזכות עצמה. קבוצה שתקציבה הוא פי 19 מרוב קבוצות ליגת העל, שמפסידה כמות תארים כזאת בארבע שנים, זה סנסציוני. בין 1997 ל- 2007 לא הפסידה מכבי תל אביב אליפות או גביע. תוסיפו לזה שלושה גביעי אירופה, ותקבלו קבוצה ששולטת בצורה אבסולוטית בענף. מתוך 56 העונות בה קיימת הליגה העליונה, זכתה מכבי ת"א ב-48 אליפויות. אין לנתון זה אח ורע בעולם הספורט.
 
אך בליל ה-27.5.2010 משהו קרה. הווינר הגדול של הכדורסל הישראלי, פיני גרשון, שלקח ממכבי אליפות (גליל עליון ב-1993) וגביע (הפועל ירושלים 1997), הפסיד. איך זה קרה? חטא ההיבריס. אותו חטא "יוהרה" מכביסטי, המבטא זלזול ביריב שבגינו הפסידה מכבי תל אביב תארים לפיני גרשון, גבר גם על פיני גרשון עצמו.
 
בסיום משחק חצי הגמר, בו השפילה מכבי תל אביב את העולה החדשה מכבי "ברק" נתניה (104:78), סירב פיני גרשון ללחוץ את ידו של מאמן נתניה, אריק אלפסי. הוא טען כי "הוא לא כיבד אותי ולא את הקבוצה שלי". אתמול שילם פיני גרשון, "קארמה" יגידו המאמינים, על אותו חטא נורא ואיום.
 
ובאשר ליורש? אחרי שנזרק ממכבי
תל אביב (התפטר ב-1.1.2008,
אך בפועל מכבי הראתה לו את הדרך
החוצה), וחזר לגלבוע/גליל, הוא לקח
מאותה מכבי את האליפות. עזיבתו
של קטש את מכבי הצביעה על קרע
עוד יותר עמוק בינה לבין שחקני העבר
שלה (דורון ג'מצ'י שלא קיבל משחק
הוקרה, מיקי ברקוביץ' שסיים את
הקריירה בקבוצות אחרות, גור שלף
שיובש על הספסל בעונתו האחרונה
כקפטן ועוד רבים וטובים). מכבי פשוט
לא יודעת איך לשמר את ההיסטוריה.
 
יגאל אלון אמר פעם ש"עם שאינו מכבד את עברו, ההווה שלו דל, ועתידו לוט בערפל". העתיד של מכבי תל אביב נראה כמו אותה העיר באותו היום בו הפסידה את האליפות – אביך. אין ישראלים מבטיחים בקבוצה (גיא פניני נתפס כשחקן מציק שמתעסק בקטנות, גל מקל נזרק ממכבי קצת אחרי תחילת העונה והיה שותף באליפות של גלבוע, דרק שארפ פורש, יניב גרין כבר אחרי שיא הקריירה ורביב לימונד יובש רוב העונה על הספסל), הזיקה לקונצנזוס הישראלי נסדקה משמעותית עם הבאת כמות גדולה של זרים בעונות האחרונות, והכי חשוב – מכבי פגיעה.
 
לסיכום, ניתן לומר שנפל דבר בכדורסל הישראלי. עודד קטש, הכדורסלן המוכשר ביותר שנולד וגדל כאן, שפיספס קריירה מבטיחה בגלל שרשרת פציעות וחוסר מזל (השביתה ב-NBA), מקבל סוף סוף את הכבוד שמגיע לו.