כניסה לקהילת במקום
 
דואר אלקטרוני
 
סיסמה
 
שכחת סיסמה?
 
 
משתמש חדש?
 
 
לוח עבודה בקיבוץ.png
 
 
 

מגרש המורחקים

דף הבית > ספורט >  מגרש המורחקים
 
 
 

ביום שני האחרון גברה הפועל יקנעם/מגידו על הפועל עפולה במשחק ליגה במסגרת המחזור ה-20 בליגה הלאומית בכדורסל, אבל ההצגה האמיתית שהתרחשה על הפרקט לא הייתה קשורה במאומה לחלק המקצועי או ליכולתם של השחקנים על המגרש, אלא למהלומות והרחקות.
 
הקיבוצניקים הגיעו לבירת העמק לערב רגוע של כדורסל מהנה, כשהם יודעים בבירור כי הם עדיפים על יריבתם מעפולה במספר דרגות. לקראת תום הרבע הראשון איבד טל דן העפולאי את עשתונותיו ושלח מרפק חד ומכוון לעבר מפתח הלב של רותם ברזילי האורח. האחרון נשכב על הרצפה ואיבד את הנשימה לזמן מה.
 
הבאלגן החל מיד - כל הספסל האורח מיקנעם/מגידו זינק לפרקט כדי לבדוק את מצבו של חברם. הגדיל לעשות נעם לוי, שהתקרב אל טל דן הממרפק ואיים לנגוח בפניו. שני מגדלי התאומים, אדם מור (2.11) ואקסל ואן-אוורקרק (2.06) ניסו גם הם להתערב וכל השלושה נשלחו למקלחת מוקדמת.
 
האירוע לא נגמר שם. כעבור מספר דקות קפץ כרמל בוכמן האורח לכדור חוזר, כשמעליו מתרומם גם אייל סולומוביץ' מעפולה. האחרון נחת מעוצמה על בוכמן, שהיה שרוע על הפרקט ללא יכולת תזוזה בעוד סולומוביץ' מנצל את ההזדמנות כדי להוכיח עליונות. בוכמן לא נשאר חייב. הוא קם על רגליו והחזיר מנה אחת אפיים לעברו של העפולאי. היתה זו חתיכת חבטה, שלא נעלמה מעיניי השופטים ששלחו גם את בוכמן, המורחק הרביעי, לנוח מוקדם מן הצפוי.
 
המשחק המשיך להיות חם ולוהט, ושתי הקבוצות ספגו עבירות טכניות ובלתי ספורטיביות בזו אחר זו. באחד מהקרבות הגדולים על הכבוד של העמק, ניצחו לבסוף הקיבוצניקים מיקנעם/מגידו בתוצאה 90:73
 
יהיו כאלו שיאמרו חינוך לוקה, התנהגות לא נאותה ושאר דברי גנאי למניהם. אך יש אשר יפתחו את ראשם, תרתי משמע, ויבינו את המעשה הנערץ והנהדר שעשו הבחורים מהעמק, שזינקו למגרש לעזור ולהציל את חברם. כמובן שמדובר כאן באינסטינקט מתבקש ללא מחשבה על התוצאות, אלא שאי אפשר לא להעריץ את הרצון הטוב לדאוג לשלום השותף לקבוצה, לצוות, למשפחה.
 
החיבור הבלתי מעורער בין שחקני יקנעם/מגידו הוא הכח הכי חזק שלה, ההקרבה אחד למען השני ונתינת הלב של כולם ביחד למען הצלחת הכלל, זהו סודה של הקבוצה המאוחדת, שמתנהלת ומתנהגת כמיקשה אחת. קיבוצניקים אמיתיים.