כניסה לקהילת במקום
 
דואר אלקטרוני
 
סיסמה
 
שכחת סיסמה?
 
 
משתמש חדש?
 
 
לוח עבודה בקיבוץ.png
 
 
 

השפיץ של הגליל לכו-לם

דף הבית > טיולים >  השפיץ של הגליל לכו-לם
 
 
 

 כנגד ארבעה סוגי מטיילים דיברה תורה: מיטיבי הלכת שהינם פורצי שבילים ומזהי דורסים; מיטיבי השבת שהינם לוגמי תה ומנשנשי וופלים; מיטיבי הלדת שהינם נושאי מנשאים ומטליות לחות ומיטיבי הלסת, שהינם מברכי ה"אהלן" ומנגבי המשאוושה. לכל אחת מהקבוצות מצאנו טיול שמתאים לה, וכולם באותו איזור- בשפיץ של הגליל העליון.

מיטיבי לכת- פסגות חרמון

רוצים טרק א-לה-צ'ילה, ניו זילנד או נפאל? יש דבר כזה גם בישראל! מדובר כמובן בטיפוס על ההר הלאומי שלנו, כולל לילה באמצע. מה שלבטח יזכיר לכם שאתם בישראל אחרי הכל, היא העובדה שצריך לתאם את הטיול עם חמ"ל חטיבת החרמון.
מה ואיך: מתחילים ממקורות הבניאס ומטפסים לכיוון קלעת נמרוד דרך כתף ההר או דרך נחל גובתה. ממשיכים לנווה אטי"ב דרך אפיק הנחל, ומהיישוב עולים על ציר לכיוון הר סנאים. מתחת להר סנאים עושים מדורה וישנים את הלילה, על יד ברכת קצינים בשם ברכת חפור. למחרת ממשיכים להר כחל שצופה על נחל שיאון הקניוני. מגיעים עד לקופות אתר החרמון, ואם אתם ממש חיות, אפשר להמשיך למעלה להר חבושית, שהוא כבר באתר הסקי. הטיפוס קשה, במיוחד עם אוהלים על הגב, ולכן יש לכם אישור לקחת את הזמן.
אטרקציה מגניבה: על ההר מקדש יתורי (עם פגאני קדום מלפני 3000 שנה שהתבולל בחלקו בעם היהודי).
סיפור לנכדים: לעשות את כל זה בשלג.
 

מיטיבי שבת – הכפר עין פיט

כפר סורי זה, שננטש עם פרוץ מלחמת ששת הימים, הוא פנינת טבע משגעת שכוללת מעין נובע מקורה, את מרפסת ביתו של 'מוכתר הכפר' שמשקיפה על צפון עמק החולה, בוסתנים עשירים בתאנים, סברסים ופירות הדר, שתי תחנות קמח, עדרי בקר ונחל מפכה.
מה ואיך: זהו המקום המושלם לבוא עם רכב, תופינים ופק"ל קפה, ללכת שני מטר ולהתיישב בפינה משגעת ליום שלם. ממשיכים בכביש 99, אחרי צומת מפל סער, ונכנסים בפניה הראשונה ימינה בדרך משובשת.
אטרקציה מגניבה: הטרסות עם עצי הזית הנמצאות מאה מטרים מתחת לבית המוכתר הן המומלצות.
סיפור לנכדים: אם משקיעים ויורדים מהכפר לכיוון תל פאחר, אפשר למצוא מערכת חפירות של מוצב סורי והרבה מאד ציוד לחימה ישן בשטח- קסדות, מסטינגים, ג'ריקנים ועוד. ישנו אפילו ביתן קטן של חיילים סורים עם גג מקורי עשוי סנדות ובוץ. באמת.
 

מיטיבי לדת- שמורת הבניאס

כמה בנאלי, כמה היינו פה כבר בטיול שנתי,
כמה יפה. טיול לשמורת הבניאס הוא "מאסט" לכל
חבורה שוחרת טבע ונוף, כיוון שהוא פשוט אתר מאד
מאד מאד יפה.
מה ואיך: ההליכה במסלול מעגלי שמתחיל מקיבוץ
שניר ומסתיים במקורות הבניאס (אפשר גם הפוך)
תיקח לכם שעה קלה, אולי קצת יותר אם תתישבו
להכנת קפה ליד בריכת הקצינים הסורים שבדרך
(ואנחנו הרי יודעים שתשבו).
אטרקציה מגניבה: את הדרך מעטרים שפני סלע
 בגודל של כלבים. הילדים בודאי יעלוצו.
סיפור לנכדים: לכו לאתר הארכיאולוגי של חפירות
העיר הקדומה פניאס, ושחקו מחבואים בין החדרים, הפרוזדורים והעמודים. אין ספק שזה אסור ואפילו קצת מסוכן, אבל זה כיף.
 

מיטיבי לסת- שתי המלצות:

1. מסעדת אבו נידאל: מסעדה במסעדה. לא שגיאת כתיב- זו מסעדה בכפר מסעדה, שידועה במחיריה הזולים, בשירות האדיב ובלבנה המשגעת.
2. קדרת המכשפה והחלבן: מסעדת גורמה ביישוב נמרוד שנמצא בין מסעדה למגד'ל שמס. כהבטחת השם, תוכלו לקבל שם קדרות מהבילות ומאד מושקעות, גבינות מיוחדות מעשה המקום ועוד. אטרקציה: שימו לב שבעל הבית נראה ממש כמו כבש ואשתו דומה למכשפה.