כניסה לקהילת במקום
 
דואר אלקטרוני
 
סיסמה
 
שכחת סיסמה?
 
 
משתמש חדש?
 
 
לוח עבודה בקיבוץ.png
 
 
 

אכלת אותה

דף הבית > הסיפורים שלכם >  אכלת אותה
 
 
 

"תחנת לב תל אביב זו התחנה הכי גרועה בארץ. לקחו את כל השוטרים שלא היה מה לעשות איתם, שיכנו אותם תחת קורת גג אחת ונתנו להם לו"ז יומי של הפסקות סיגריה נצחיות, התעדכנות בדף הפייסבוק של המשטרה וטיפול בנושא הכי חם בארץ - אלימות במשפחה" - זו הייתה חוות הדעת של עורך דין פלילי המקורב למשפחה.
 
24 שעות אחורה. שישי בצהריים. בסיומו של ויכוח קולני עם אחד משכניי, מצאתי את עצמי מתאושש מאובדן הכרה, שוכב באמבולנס בדרך לחדר המיון באיכילוב. זעזוע מח קל, חתך ארוך בחניכיים ואובדן זיכרון קטן היו ארוחת ערב שבת שלי. הקינוח היה CT ראש...
 
מיד עם יציאתי מבית החולים הוסעתי לתחנת המשטרה לב תל אביב ברחוב דיזנגוף, על-מנת להגיש תלונה בגין תקיפה נגד השכן שאיבד כל סיכוי לקבל ממני כוס סוכר. אט-אט ובזהירות נכנסתי לחדרו של החוקר/יומנאי/חסר התועלת התורן. גוללתי בפניו המשועממים את פרטי האירוע שלא נמחקו מזיכרוני, ציינתי שהיו שני עדים למקרה ווידאתי שרשם את שמו הפרטי של התוקף. "נשמור על קשר. נדאג לעדכן אותך בהתפתחות החקירה" - אמר לי כחול המדים בעיניים טרוטות ושיחרר אותי למרחבי שיחזור הזיכרון בחדר המדרגות של דירתי.
 
מצויד בפינצטה, התחלתי ללקט תאי זיכרון שהתפזרו לאורך הקומה השנייה. מסתבר, שהבאתי לבחור את הסיבוב וממרומי 190 הסנטימטרים שלו הוא הנחית לי סנוקרת בצד הימני התחתון של הלסת. תעופה קצרה באוויר פינקה לי את גזע המוח בבליינד-דייט עם הדלת (פלדלת- מוצר מנצח), וצנחתי על הרצפה נטול הכרה. למרבה הפלא, את העיניים פתחתי שתי קומות למעלה אל מול דלת דירתי. אחד משכניי שהיה עד למקרה, סחב אותי 38 מדרגות עד שהואלתי בטובי להתעורר מהעילפון.
 
ביום א', לאחר סוף שבוע מפנק שכלל שבת מיוחדת במינה עם תפריט מגוון של משככי כאבים, התעוררתי לשבוע חדש של אמונה במערכת החוק. לא טרחתי לשים שעון מעורר, כיוון שסמכתי על אחד מחוקרי תחנת לב תל אביב שיעיר אותי טלפונית ויזמין אותי לקפה שחור בתחנה ועימות מול השכן התוקף. בפועל, איחרתי לעבודה ואת הטלפון המיוחל לא קיבלתי. לא באותו יום ולא עד היום.
 
רק מה, אני אח של ניג'ס וגם ככה הייתי מחובר לטלפון בעבודה, אז החלטתי להפציץ את תחנת המשטרה המזדנגפת בשיחות טלפון. משיחות אלו למדתי המון על ההתנהלות שם. נראה כי התחנה מצטיינת בהאצלת סמכויות. אין כמעט שוטר בתחנה שלא הופניתי אליו ושהפנה אותי לחסר תועלת אחר. לקחו לי שבועיים של טלפונים לקבל תשובה - לחקירה מונה מש"ק שיטור קהילתי (מגוחך, אפילו לא שוטר...), שיגיע בזמנו החופשי לבניין ויגבה עדות מהתוקף וממני. אין צורך לציין שגם אוכל החינם הזה לא התדפק על דלתי ולכן הרמתי טלפון לדוברת משטרת תל אביב. ס.ג ( שמה שמור במערכת) הייתה היחידה במערכת הכחולה שהייתה קונקרטית וניסתה לעזור. קבלי ח"ח .
 
 
 עוד יום פעלתני. משטרת ישראל
 
חודש וחצי אחרי המקרה ואין חדש תחת שמש אלנבי. המש"ק לא הגיע, התלונה התווספה לעוד יער גשם של תלונות כמותה וכחולי המדים עדיין חונים על המדרכה מתחת לביתי מדי בוקר ומשקיעים מאמצים אדירים בלכידת עבריינים שנסעו בנתיב התחבורה הציבורית...
 
אז טיפ קטן לתל אביבים שחושבים להגיש תלונה במשטרת לב תל אביב בעתיד: עדיף לכם להחליף כתובת בעירייה לאזור השיפוט של תחנת יפו. לא בגלל שהם יעילים יותר, האופציה השנייה היא פשוט מתיחה של יהודה ברקן. חבל רק שבסופה לא יוצאים מושון ויהודה וצועקים את הסיסמא - "חייך, אכלת אותה"...