כניסה לקהילת במקום
 
דואר אלקטרוני
 
סיסמה
 
שכחת סיסמה?
 
 
משתמש חדש?
 
 
לוח עבודה בקיבוץ.png
 
 
 

הכנרת של כו-לם

דף הבית > טיולים >  הכנרת של כו-לם
 
 
 

 
כנגד ארבעה סוגי מטיילים דיברה תורה: מיטיבי הלכת שהינם פורצי שבילים ומזהי דורסים; מיטיבי השבת שהינם לוגמי תה ומנשנשי וופלים; מיטיבי הלדת שהינם נושאי מנשאים ומטליות לחות ומיטיבי הלסת, שהינם מברכי ה"אהלן" ומנגבי המשאוושה. לכל אחת מהקבוצות מצאנו טיול שמתאים לה, וכולם באותו איזור- סביב הכנרת.
 סוסיתא הצופה לכנרת. צילום: כליל אדר

 

מיטיבי שבת - זולה בירדנית

הקיבוצניקים עם של סנובים, לא יישבו עם כל עם ישראל בחופי הכנרת. אלטרנטיבה טובה היא הירדן הדרומי שזורם לו מהכנרת, עד שהוא נעצר בנהריים.
מה ואיך: אפשר להיכנס אל הירדן דרך אתר הטבילה של הנוצרים ואתר הקיאקים רוב-רוי. אופציה נוספת היא להיכנס לדגניה א', לנסוע בשביל ההיקפי למערבו של הקיבוץ ולחנות בצד לאורך הגדר. עוברים שער להולכי רגל, הולכים 100 מטר ומגיעים אל עצי האיקליפטוס לאורך הירדן, מקום מושלם לזולה.
אטרקציה מגניבה: חבלים לקפיצות טרזן אל המים.
סיפור לנכדים: "ופתאום אנחנו רואים בגדה השנייה את המטיילות מתפשטות טופ-לס וקופצות למים! בטח תיירות..."

 

הקייאקים של רוב רוי. צילום: אייל פישר

 

מיטיבי לדת - עיר הפוליס העתיקה סוסיתא (היפוס)

העיר שימשה כעיר הלניסטית רומית וביזנטית, עד לחורבנה ברעידת אדמה ב-749 לספירה. באתר ניתן לראות מספר מקדשים, כנסיות וגם תיאטרון קטן שנחשף לאחרונה. במלחמת העצמאות נכבשה הגבעה ע"י חברי עין-גב ושמשה כמוצב קדמי של צה"ל עד למלחמת ששת הימים.
מה ואיך: העיר העתיקה סוסיתא ממוקמת במורדות הגולן, מזרחית לקיבוץ עין-גב. כק"מ דרומית לעין-גב תמצאו פנייה מזרחה בכביש מעט משובש שעולה לרמה. האתר נמצא בחצי הדרך, ושלט ירוק של רשות שמורות הטבע מציין את איזור החנייה.
אטרקציה מגניבה: אפשר לראות את תזוזת הקרקע שהחריבה את העיר לפי כיוון נפילת המבנים והעמודים.
סיפור לנכדים: השתתפות בחפירה ארכיאולוגית בסוסיתא (או בטבריה ובאתרים אחרים סביב הכנרת).

 מיטיבי לכת - טיול מהירדן לנחל יבנאל, עלייה למצפה אלות וירידה למנחמיה

מה ואיך: מתחילים ללכת מחורשת האיקליפטוס לאורך הירדן על התוואי של שביל ישראל. בפתחו של נחל יבנאל מומלץ לעזוב את תוואי השביל ולהמשיך בסימון שחור לבן שחור (3222) שעולה במעלה הנחל. בתקופת החורף והאביב יש זרימה יפה של מים וצמחיה ירוקה מסביב. הסימון חוצה את הנחל ומתחבר בשנית לשביל ישראל, איתו עולים למצפה אלות ברמת סירין. מרמת סירין אפשר להמשיך מערבה עם שביל ישראל לנחל תבור או לחזור מזרחה ולרדת חזרה לעמק-הירדן דרך המושבה מנחמיה.
אטרקציה מגניבה: "האגם הנעלם" ליד מנחמיה: מחצבה ישנה שהתמלאה במי תהום. האגם הנעלם כבר מוכר לכולם ומטיילים רבים מגיעים למקום (ומשאירים ערמות זבל גדולות). שימו לב: מסוכן לקפוץ למים מהקירות שמסביב!
סיפור לנכדים: מסיבות טראנס עם הזריחה ב"חללית" במצפה אלות.
 צילום: יח"צ ורד הגליל

 

מטיבי לסת - שתי המלצות:

1. חומוס בנגלי בקיבוץ אפיקים, שנקרא כך על שום עץ הפיקוס הבנגלי שליד החומוסיה. חומוס בשלל הצעות הגשה ופיתות בייצור ביתי.

2. צל תמר בכניסה לאשדות-יעקב איחוד היא מסעדה ותיקה בעמק-הירדן. בתפריט בשרים, פירות-ים, דגים, פסטות וסלטים.
 

בונוס: מטיבי ציונות

מה ואיך: ביקור באתר נהריים של פינחס רוטנברג, שניצל את מי הירמוך והירדן להפקת חשמל. הכניסה מזרחה על כביש מס' 90 ממול לכניסה למושבה מנחמיה.
אטרקציה מגניבה: כיום האתר בשטח ירדן, אך בתיאום מראש ניתן להיכנס ולבקר במערכת הסכרים, תחנת הכוח ותחנת הרכבת הבנויה בסגנון הבאוהאוס.
סיפור לנכדים: בסיום הביקור מקבלים "דרכון" שמציין ביקור בירדן באתר נהריים.