כניסה לקהילת במקום
 
דואר אלקטרוני
 
סיסמה
 
שכחת סיסמה?
 
 
משתמש חדש?
 
 
לוח עבודה בקיבוץ.png
 
 
 

טיפולי שיניים מהדור החדש :רפואת מומחים גם בקיבוצים

דף הבית > אקטואליה >  טיפולי שיניים מהדור החדש :רפואת מומחים גם בקיבוצים
 
 
 

אם אתם לא מצליחים להיזכר בפעם האחרונה בה הצלחתם לחייך חיוך חושף שיניים מבלי להניח את היד על הפה, אם אתם כבר לא מעיזים לנגוס בתפוח ירוק או קלח תירס כמו פעם אתם צריכים להגיע למרפאת מומחים, ולעבור סדרת טיפולי שיניים משמרים ומשקמים עד שתוכלו להרגיש טוב יותר.

שאלתם את עצמכם פעם איך שני אנשים פונים לאותו רופא שיניים, האחד מקבל הצעה בסכום סביר לכל הדעות, ואילו השני נאלץ לשלם סכום כסף גבוה בצורה משמעותית? התשובה תלויה ברמת העקביות של המטופל, וזאת משום שכאשר אדם מקפיד להגיע לרופא השיניים שלו לביקורת, מתחזק את החיוך שלו, עובר טיפולי שיניים, ופונה לטיפול אצל השיננית במידת הצורך יש סיכוי גבוה מאוד שהוא יידרש לשלם פחות כסף מאדם שמגיע בעת כאבים חזקים לרופא.

הביקור אצל רופא השיניים אמור לספק עבורנו מטרה אחת ויחידה – שמירת חלל הפה שלנו במצב אופטימלי, ועל כן כאשר פונים למרפאת מומחים גם בעיר, ביישוב או בקיבוץ זוכים לקבל טיפולי שיניים מהדור החדש החל מטיפולי חירום, טיפולים משקמים, ניתוחי שיניים והשתלות חניכיים, וטיפולים משמרים.

טיפולי שיניים אצל הטובים ביותר

כשפונים למרפאת מומחים בקיבוצים זוכים לקבל מענה מקצועי מרופאים ואנשי צוות מהשורה הראשונה. וביחד עם זאת חשוב לזכור כי לא לכולם קל לפנות לרופא שיניים, לא משנה כמה מוכשר ומרגיע הוא יהיה, זאת משום שאחת החרדות הנפוצות ביותר בקרב האוכלוסייה הינה 'חרדה דנטלית' (נקראת גם 'דנטופוביה'.)

ובכדי להתמודד עם חרדה דנטלית הדרך הטובה ביותר היא להגיע למרפאה בטרם מתחילים עם סדרת הטיפולים ולקבל את ההסברים המקיפים מהרופא. תשאלו אותו באריכות על טיפולי השיניים שהוא עתיד לקבוע לכם במהלך כל התוכנית, ואל תתביישו לבקש ממנו הסבר נוסף אם לא הבנתם עד הסוף – הוא נמצא שם בדיוק בשבילכם.

הגיע הזמן לשקם את חלל הפה

ידוע כי שיקום חלל הפה הינו הליך טיפולי מעט מורכב שאסור להקל בו ראש.

הסיבות לשיקום חלל הפה הן רבות וטובות ומתבצעות מתוך רצון המטופל לשמירה על אסטטיקה, ביטחון עצמי, וכמובן בריאות. חשיבות חלל פה בריא משמעותית לתפקוד שאר מערכות הגוף. מטופלים רבים רוצים לחזור ולאכול וללעוס כמו פעם, למנוע הפרעות בדיבור, וכמובן לחייך באופן חופשי ובנוחות מרבית. ביכולתו של מומחה לשיקום חלל הפה, להציע למטופל אבחנה כוללת ולפרוס בפניו תכנית טיפול המתייחסת לכל הממצאים.

 

במרפאות מומחים בקיבוצים צוות הרופאים הבכירים יסייעו לכם להתאים את התוכנית הטיפולית למצבו הבריאותי של המטופל, ובכך לשמור על טיפולי שיניים ברמה מקצועית וגבוהה.

 

חשוב לציין שאופן הטיפול המוצע לשיקום הפה משתנה בין רופא לרופא, בהתאם לחומרת הבעיה, ולשיטת הטיפול שבוחר הרופא לעבוד איתה. עובדה זו נכונה גם לגבי המחיר המוצע לפציינטים, שעלול כמובן להשתנות בין רופא לרופא.

אין כל ספק, פרמטר המחיר הוא חשוב, אבל המקצועיות חשובה אפילו יותר. על כן, המלצתנו היא שרגע לפני שבוחרים לעבור טיפולי שיניים אצל רופא מומחה לשיקום חלל הפה כדאי מאוד שתבדקו כמה שיותר פרטים על ניסיונו המקצועי, ואופן הטיפול שלו, ובכך תוכלו לראות כיצד ניתן לפתור את הבעיה.

ברחב הארץ ישנם עשרות רופאים מומחים שיכולו לתת לכם מענה, בהתאם למצבכם, היכולת הכלכלית והמיקום שלכם בארץ. אם אתם מתגוררים בקיבוץ תעדיפו לפנות למרפאת שיניים בקיבוץ, ולא להרחיק עד העיר, ולהפך.

סעיף נוסף אותו יש לקחת בחשבון בעת שבוחרים רופא הוא לוודא כי הרופא מעניק אחריות, כמקובל, על השיקום שבוצע במרפאה לטווח עתידי מוגדר מראש ומוסכם על שני הצדדים. בהצלחה.