כניסה לקהילת במקום
 
דואר אלקטרוני
 
סיסמה
 
שכחת סיסמה?
 
 
משתמש חדש?
 
 
לוח עבודה בקיבוץ.png
 
 
 

מסתכלים בצלחת - משעול

דף הבית > מסתכלים בצלחת >  מסתכלים בצלחת - משעול
 
 
 

שם קיבוץ: קיבוץ משעול

קצת רקע לכל מי שתהה למה הוא אף פעם לא שמע עלינו:

קיבוץ
משעול הוא קיבוץ של בוגרי תנועת קבוצות הבחירה והוא חלק מתנועת המחנות העולים. הקיבוץ יושב בעיר נצרת עילית (מה שנקרא "קיבוץ עירוני"). לאורך השנים, בוגרי התנועה בחרו בסיום מסלול הנח"ל להמשיך לגור יחד ולפעול למען חידוש החברה הישראלית ומעגלי השותפות שבה. הקיבוץ הוא "קיבוץ מחנכים" – אנחנו מאמינים שהדרך להשפעה על החברה הישראלית עוברת בחינוך מכל הסוגים והמינים.

הקיבוץ מורכב מ-8 קבוצות שבכל אחת מהן שותפים 6-14 חברים. הקבוצות מהוות מעגל ביניים בין היחיד לקיבוץ ובכך נותנות מענה לצורך בקשר עמוק ומרחב שיחה אינטימי על אורחות החיים ומצמצמות את הניכור הפוטנציאלי בין היחיד לכלל הקיבוץ. לכל קבוצה יש בית מרכזי בו מתאספים באופן ספונטני עם הילדים או בלעדיהם לארוחה ולשיחה. אחת לשבוע יש ערב או בוקר קבוצה בו נוכחים כל חברי הקבוצה.

הקיבוץ נפגש לשיחה אחת לחודש ולסמינר של סוף שבוע אחת לחודשיים לערך.

 

תאריך לידה:

לקיבוץ שלנו יש הרבה תאריכי לידה. והנה כמה מהמרכזיים שבהם:

בספטמבר 2000 עברו שתי קבוצות ראשונות לחיים עירוניים קרוב זו לזו.

בפסח 2008 נכנסו כלל החברים למערכת של שיתוף כלכלי שאינו תלוי במקום עבודתם (עד אז הייתה מערכת מורכבת של שותפויות שונות).

בינואר 2010 בחרנו בשם הקיבוץ.

במאי 2012 נרשמנו כאגודה שיתופית.

 

מספר חברים וילדים: 79 חברים (גילאי 26-43) ו-38 ילדים (גילאי 0-10).

מספר כלבים: שנייםפיכסי וכצה (ע"ש ברל כצנלסון).

מספר חתולים: שנייםורמר ובלה.

מספר רכבים: 11 – מאקי, נמר, פומה, צ'יטה, עמוס, אלונה, נוח, נחמה, עקיבא, האשכולית ורכב ההדרכה. (המנחש נכונה את החוטים המקשרים בין השמות יזכה בכרטיס תדלוק שפג תוקפו).

משימות (עבודות) מרכזיות: רוב חברי הקיבוץ פעילים בתחומי החינוך, החברה והרווחה. החברים פעילים בתנועת הנוער "המחנות העולים”, בתכניות שונות לילדים ולנוער בנצרת עילית, בתכניות לפיתוח מנהיגות חברתית ועוד. מרבית הפעילות נעשית באמצעות עמותה והכסף מגיע ממשרדי ממשלה, עיריות ותורמים.

בין המשימות שאנו מפעילים בנצרת עילית:

"בית שוקו" – מועדון לילדים בסגנון בית ילדים קיבוצי. המועדון מהווה בית חם לילדים, מעניק ארוחת צהריים, עזרה בשיעורים והמון פעילות חברתית ויצירתית לחיזוק היכולות והביטחון העצמי.

"השכונתית" – מועדון נוער לילדי השכונה. מועדון פתוח וקבוצות נושאיות שנותנים מענה מגוון לצרכים השונים של בני הנוער.

קבוצות צעירים ומשפחות צעירותליצירת קהילה עירונית.

וכמובן בתי ילדים "עופרים" – פעוטון וגנון שמאכלסים בעיקר את ילדי הקיבוץ היום.

חדר אוכל: אין חדר אוכל אבל ברבים מצוותי העבודה יש תורנות הכנת אוכל. אין ספק שהאכילה המשותפת חשובה לא פחות מהעבודה המשותפת ליצירת מפגש וחברות. מעבר לכך יש ארוחות משותפות של הקבוצות.

הנושא החם של השנה בשבילי הקיבוץ: המעבר הצפוי במהלך השנה הקרובה למבנה "מרכז הקליטה" שאינו בשימוש בנצרת עילית ושיאפשר לנו מרחב מחייה משותף וקרוב במקום המגורים המפוזרים בשכירות בשכונה; המחאה החברתיתהשתתפות בהפגנות ובניסוח ניירות עמדה על נושאים שונים; הובלה וריבונות בקיבוץניסיון לברר איך מגדילים את המעורבות של החברים בהובלת הקיבוץ.

אירוע היסטורי: איחוד תנועת "קבוצות הבחירה" עם תנועת "המחנות העולים" ב-2005 (חוץ מזה, אנחנו נוטים להגדיר את עצם קיומנו כאירוע היסטורי בחידוש פני החברה הישראלית, בתקווה שלא נתבדה).

מה מרכלים עליכם השכנים? שאנחנו מתלבשים כמו קיבוצניקים ושאנחנו תמימים וזה בטח יעבור.

גאוות הקיבוץ: אנחנו הקיבוץ העירוני הגדול בעולם.

ערך מוסף: יותר מ-90% מחברי הקיבוץ עוסקים בתחומי החינוך והחברה. אנו מאמינים כי השינוי החברתי מתחיל במפגש בין המחנך לקבוצת חניכיו. מחנך זה צריך להוות מודל אישי לחניכיו לחיים משמעותיים ולנטילת אחריות חברתית.

עוד כמה דברים: כבר שנים ארוכות שיש לנו קיבוצים שמאמצים אותנו ואת הפרויקטים שאנחנו מפעילים אז זו הזדמנות להגיד תודה גדולה לחברים ממשמר העמק ומקיבוץ יזרעאל.

ביתנו תמיד פתוח לביקורים ולשיחה על חידוש אורחות חיים שיתופיים.

נשמח גם לקבל תמיכה לפרויקטים השונים שאנחנו מפעילים בעיר.