כניסה לקהילת במקום
 
דואר אלקטרוני
 
סיסמה
 
שכחת סיסמה?
 
 
משתמש חדש?
 
 
לוח עבודה בקיבוץ.png
 
 
 

מקרה שאול

דף הבית > טורים אישיים >  מקרה שאול
 
 
 

לפני שבוע צילצל הטלפון בביתי. מן הצד השני של הקו היה בחור שהציג את עצמו בשם שאול מחברת א.ל.מ. מוצרי חשמל, והתחיל להסביר לי על מבצע מאד מאד מיוחד שיש רק עכשיו אצלם בחברה.
ניסיתי להגיד לו שאני לא ממש מעוניין, אבל שאול לא הקשיב ורק דיבר ודיבר בלי לעצור. לקח לי זמן לקלוט שבעצם אני מדבר עם הודעה מוקלטת ולא עם יצור אנושי. מיד הרגשתי תחושה קשה של דביליות ובושה עצמית, והחלטתי לנצור את הפאדיחה בליבי לנצח.
 
הדבר היה נשאר מודחק אלמלא לפני יומיים צילצל שוב הטלפון. קמתי להרים את השפופרת בעליצות יתרה, ונחשו מי זה היה? נכון מאד - שאול. עכשיו כבר כעסתי מאד. באיזו רשות הוא מעז להתקשר אלי? האם הם החליטו להפציץ אותי בטלפונים עד שאכנע לפרסומות וארכוש לי מכונת כביסה? 
לא זכור לי שביקשתי מחברת א.ל.מ. להתקשר אלי כל כמה ימים ולעדכן אותי במבצעים החדשים שלהם. למעשה, לא זכור לי בכלל שקניתי שם ב-27 השנים האחרונות.
את תחושת התסכול החליפה עכשיו תחושה חזקה יותר - תחושה של נקמה!
 
הרעיון היה פשוט אך נקמני. אני הולך להתקשר אל חברת א.ל.מ. כל יום החל מהיום ולהטריד אותם למוות.
את מספר הטלפון השגתי בקלות דרך 144. המוקדנית הנחמדה נתנה לי אותו מיד בלי לחשוד בכלום. שמחתי מאד לגלות שזה מספר חינם, דבר אשר הוזיל באופן משמעותי את עלות הפקת הנקמה.
 
חייגתי אל מרכזיית החברה. מן הצד השני ענתה גברת במבטא ישראלי קל ושאלה במה אפשר לעזור. נזכרתי ששכחתי מה אני מתכוון בכלל להגיד מכיוון שלא לקחתי בחשבון את האפשרות שבכלל אצליח להשיג את המספר שלהם. מרוב התרגשות יצא לי רק: "אההה.....אפשר לדבר עם שאול?...".    למרבה הפלא היה אפשר לדבר עם שאול.
היא אמרה "רק רגע", והלכה לקרוא לשאול.
עכשיו כבר כמעט התעלפתי. אני הולך לדבר עם שאול! איזה רגע קוסמי!
המתנתי כשלוש שניות שמרוב מתח נראו לי כשלוש וחצי שניות,  ואז זה קרה:
 
הבחור שמאוחר יותר התברר כשאול: "הלו?"
אני: "שלום. זה שאול?"
שאול: "כן"
אני: "האם אתה שאול מהפרסומת?"
שאול מהפרסומת: "כן, זה אני"
(על פי ניתוח הקול שעשיתי ניכר היה שאכן מדובר בשאול המקורי).
אני: "אהה... רק רציתי להגיד לך שהשבוע התקשרת אלי כבר פעמיים וזה מאד מטריד את מנוחתי, אז אם אפשר להפסיק את המטרד הזה - זה יהיה נחמד מאד".
 
שאול אמר שהוא מאד מצטער ושזו הודעה מוקלטת (כאילו שלא הבנתי את זה בעצמי... מה אני - דביל?). הוא שאל אותי מה מספר הטלפון שלי בבית (כאילו שהוא לא יודע...) ואמר שהוא ידאג שיורידו את המספר שלי מהמערכת. הודתי לשאול תוך שאני מציע לו דרכים חלופיות בהן הוא יכול לפרסם את מוצרי החברה באופן שלא ירגיז את האזרח הפשוט. שאול התנצל שוב ונפרדנו כידידים.
 
מאז עברו כבר כמעט יומיים ושאול לא התקשר.
האמת? אני קצת מתגעגע...
 
 
נו, שאול, תתקשר...למצולם אין קשר לכתבה