כניסה לקהילת במקום
 
דואר אלקטרוני
 
סיסמה
 
שכחת סיסמה?
 
 
משתמש חדש?
 
 
לוח עבודה בקיבוץ.png
 
 
 

חידלון בעשירון העליון

דף הבית > טורים אישיים >  חידלון בעשירון העליון
 
 
 

לא הרבה יודעים זאת, אבל לפני שבועיים קרה מקרה. יש שיגידו כי מדובר במקרה חמור בעל השלכות כבירות על כלכלת הקיבוץ. שלטונות הקיבוץ הטילו איפול כבד על הארוע, במטרה למנוע פאניקה והיסטריה ציבורית, אבל תחקיר פולשני ומעמיק שעשיתי העלה כי: יום בהיר אחד, ללא הודעה מוקדמת, פסק לפתע זרם מי הגופרית של חמי יואב למשך 24 שעות. במקומו יצא ממעמקי האדמה זרם פושר של מים עכורים ודלוחים. את הסיבה לכך אין איש יודע. וגם אם היה יודע, הוא בטח לא היה מגלה.

 
בבת אחת קרסו מערכות חמי יואב, ואלפי אנשים החלו לעזוב את האתר. ההנהלה המקומית כינסה ישיבת חרום דחופה כדי למצוא פתרונות למשבר. כל אנשי הצוות הסכימו מיד שיש כאן משהו מסריח. לאחר בדיקה קצרה התברר שהסרחון נבע מהמים וכולם נרגעו.
לאחר כמה דקות החלו חילופי האשמות בין הנגבאיסטים לבין השדה-יואבניקיסטים. כל צד טען שהצד השני הפקיר והזניח ולא השגיח ועשה את עצמו כאילו לא מריח. היוצרות התלהטו, האנשים רתחו, אבל המים עדיין נשארו פושרים.
היה מי שהציע לשנות את שם האתר ל"פושרי-יואב". לעומתו טען אחר כי בעתיד הלא רחוק לא יהיה מנוס מסגירה אבסולוטית של האתר, כי הרי סתם מים מסריחים יש כמעט בכל מקום.
 
בעוד הם יושבים שם ומנסים לחשב את הנזק הכספי, נכנס פתאום לחדר אחד העובדים וצעק "הם חזרו!! הם חזרו!!". אנשי הצוות שמחו מאד על שעובדי הקפיטריה חזרו סוף סוף מההפסקה, כי חפצה נפשם בארוחת צהריים ושקית תפוצ'יפס. וכך פוזרה לה הישיבה והנוכחים שבו איש איש לביתו, עייפים אך מיואשים.
 
יום בהיר אחד, ללא הודעה מוקדמת, חזר לפתע
זרם מי הגופרית בחמי יואב. את הסיבה לכך אין
איש יודע. וגם אם היה יודע, הוא בטח לא היה
מגלה.
 
נקודה למחשבה:
זה מדהים איך כל השנים קיבלנו זאת כמובן מאליו,
כאילו היה זה הדבר הכי טבעי בעולם.
נדמה היה שכסף פשוט זורם לו מהאדמה ואף אחד
לא שאל שאלות. עד שיום אחד נמאס למי הגופרית
לנבוע והם פשוט עשו הפסקה של 24 שעות.
אולי הם סתם היו ביום חופש, אולי הם היו חולים,
ואולי הם פשוט ניסו להראות לנו משהו בדרכם
המיוחדת (והמסריחה...).
 
בשורה התחתונה:
אם זה גופריתי ומסריח - כנראה שאפשר מזה להרוויח.