כניסה לקהילת במקום
 
דואר אלקטרוני
 
סיסמה
 
שכחת סיסמה?
 
 
משתמש חדש?
 
 
לוח עבודה בקיבוץ.png
 
 
 

קרביים, בעזרת השם

דף הבית > דת ואמונה >  קרביים, בעזרת השם
 
 
 

93% מבני הקיבוץ הדתי מתגייסים ליחידות קרביות, כך עולה מסיכום שערך מנהל אגף הביטחון בתנועת הקיבוץ הדתי, עדי שגיא.
 
לדברי שגיא, אחוז ההתגייסות לשרות קרבי של בני הקיבוץ הדתי גבוה מזה המשתקף בנתוני בתי הספר התיכוניים המתפרסמים בכלי התקשורת, שהם גבוהים ומבורכים לכשלעצמם. זאת מאחר ובבתי הספר של הקיבוץ הדתי בשדה אליהו ובקבוצת יבנה לומדים תלמידים רבים מהאזור ואילו חלק מבני הנוער של קיבוצי התנועה לומדים במוסדות חינוכיים אחרים.
 

אהבת המולדת ולימוד תורני

לדברי שגיא, המעטים שאינם מתגייסים לשרות קרבי עושים זאת בשל בעיות רפואיות שלא מאפשרות להם או בעיות פרט אחרות. התנועה עושה את מירב המאמץ לסייע להם לעשות את השרות הטוב ביותר האפשרי במסגרת המגבלות שיש להם, ומפעילה לשם כך פעילים בעלי ניסיון העובדים מול הגורמים האחראים בצה"ל.
 
מזכ"ל הקיבוץ הדתי, נחמיה רפל, אמר שנתוני הגיוס הגבוהים הם אות כבוד לחברי התנועה, שעבורם המוכנות לשירות המדינה הינה אחד מערכי היסוד. מדובר בשילוב של החינוך והדוגמה האישית שהצעירים מקבלים בבתיהם ובמערכת החינוך האיכותית שמתרכזת בהקניית ערכי אהבת המולדת ותרומה למדינה, לצד הלימוד התורני ובגיבוי של הקיבוצים והתנועה.
 
לדברי יאיר לסלוי, מג"ד במילואים, מנהל החטיבה העליונה בבית הספר בקבוצת יבנה וחבר קבוצת יבנה, ההצלחה של בני הקיבוץ הדתי בשרות הצבאי לא נוצרת מעצמה. במערכת החינוך של הקיבוץ הדתי ניתן לחינוך לערכים מקום גבוה יותר מאשר לציונים במקצועות הלימוד הפורמאליים, שגם הם יפים בפני עצמם, והדבר בא לידי ביטוי בעיקר בחלוקת משאבי הזמן בין החינוך הפורמאלי לחינוך הבלתי-פורמאלי.
 

גם הבנות מתגייסות

על פי נתוני התנועה, כ- 80% מבני הקיבוץ הדתי יוצאים בטרם ההתגייסות לשנת שרות או לימוד תורני במכינות קדם צבאיות, מדרשות לבנות או ישיבות. תקופה זו מנוצלת לפעילות תנועתית של הכנה לשרות הצבאי שכוללת מסעות להכרת הארץ, ביקור בבית הספר לקצינים בה"ד 1, שיחות על מוטיבציה, מפגשים עם מפקדים בכירים בני התנועה ועוד.
 
עוד מגלים הנתונים שכל בנות הקיבוץ הדתי
משרתות במשך שנתיים למען המדינה, חלקן
הגדול בצה"ל ואחרות בשרות לאומי מלא,
ללא קיצור זמן. התנועה, הפועלת בנושא זה
בשיתוף עם "אלומה", מעודדת את הבנות
לבחור בתפקידי מודיעין, משקיות ת"ש,
משקיות נפגעים ומשקיות חינוך, במקום
שהתרומה שלהן לצבא תהיה המשמעותית
ביותר מחד, ומאידך אופי השירות הצבאי
מאפשר להן לשמור על אורח חייהן. חלק קטן יחסית מהבנות בוחרות בתפקידים קרביים.
 
 
נראה את הבנות משרתות בקרבי