כניסה לקהילת במקום
 
דואר אלקטרוני
 
סיסמה
 
שכחת סיסמה?
 
 
משתמש חדש?
 
 
לוח עבודה בקיבוץ.png
 
 
 

ביקור אנתרופולוגי במועדון

דף הבית > חינוך >  ביקור אנתרופולוגי במועדון
 
 
 

צעירי אזור עמק זבולון ומעבר לו הופתעו באחד הלילות לראות בתוך הטריטוריה שלהם, מועדון האולטרסאונד ביגור, קבוצת גריאטרים בדמות הורים שבאו ללמוד על אורחות החיים של ילדיהם בשעות הלילה הקטנות. הלילה כבר כמעט הגיע לסיומו כשקבוצת ההורים סיירה במתחמים על מנת ללמוד מקרוב מה עושים הילדים לאחר שהם כבר הולכים לישון. רעש מחריש אוזניים ליווה אותם בפול-ווליום, אך ההורים המשיכו כדבוקה אחת לפי הקצב שהוכתב על ידי המארגנים.
סיור-החצות נערך תוך הנחיה מסודרת במסגרת "לילה לבן" להורים במועצה אזורית מנשה, שכלל הרצאת מבוא בנושא תרבות הפנאי הצעירה על ידי האנתרופולוג וחוקר התנהגויות נוער, תמיר ליאון.
 

בית לבלייני ישראל

מועדון האולטרה סאונד, כך למדו ההורים לדעת, בנוי משלוש קומות ומציע עד חמש רחבות ריקודים במסיבה, כאשר בכל אחת מהן מנוגנת מוזיקה שונה, שמונה ברים, מרפסת ישיבה, שתי גלריות ענק ולאונג' אינטימי מפנק. המועדון חוגג עתה עשור לקיומו, ובמשך השנים האלה גדל, התפתח ודורג על ידי מגזין די-ג'י העיר בשנת 2005 כמועדון מספר אחת בארץ, עם מספר הבליינים הגדול ביותר. מה שמייחד אותו הוא שילוב מגוון ורחב של סגנונות בילוי מוסיקליים ותרבותיים. המועדון פועל בשלושה ליינים שונים-יום ה' לצעירים מגיל 18, יום ו' לחיילים וסטודנטים ומוצ"ש לבוגרים. בקיץ פותח המועדון את רחבת החצר הגדולה ומשלב בה הופעות חיות של מיטב האמנים- אביב גפן, עברי לידר, צביקה פיק ועוד. בסך הכול מסוגל המועדון להכיל כ-5000 איש. האולטרסאונד שם לו למטרה להקים בית לבלייני ישראל, לקדם את חווית חיי הלילה בצפון ולהוביל בחדשנות ויצירתיות על ידי השקעת משאבים בציוד האלקטרוני ובתוכן האירועים.
 

לידיעת ההורים: אמצעי מניעה

סלקציה קפדנית של הנכנסים מסייעת רבות למניעת מקרי אלימות בין בני הנוער הבאים לבלות: חוליית בנות שעברו הכשרה מיוחדת מסיירת בשטחי ההתכנסות ומזהה חבורות בסיכון, על סף שיכרות (אלה "מתדלקים" את עצמם במשקאות שרכשו מראש, להוזלת הבילוי). 42 מסכים בחדר הבקרה מדווחים באמצעות מצלמות הפזורות בשטח על כל אירוע חריג הדורש טיפול מידי. 30 מאבטחים מוצבים ברחבות השונות ושומרים על בטחון הבליינים. ניידות משטרה סובבות כל העת ובודקות את השבים לביתם, ושוללות במקום רישיונות לאלה שאינם כשירים לנהוג. מאידך מארח המועדון חינם נהגים של חבורות ומעודד נהגי מוניות להמתין עד הבוקר ללקוחות היוצאים. 70% מהבליינים הינם עירוניים ו-30% מההתיישבות העובדת.
 
פורסם לראשונה ב"דף הירוק
 
ביגור יש עוד מועדון, לצעירים קצת יותר מבוגרים