כניסה לקהילת במקום
 
דואר אלקטרוני
 
סיסמה
 
שכחת סיסמה?
 
 
משתמש חדש?
 
 
לוח עבודה בקיבוץ.png
 
 
 

פעמיים חומוס ישראלי

דף הבית > עבודה בקיבוץ >  פעמיים חומוס ישראלי
 
 
 

להבות חביבה מתהדר בחומוסיה בכניסה אליו, וזה לא כל כך פשוט כשבסביבה פועלים מוסדות חומוס יציבים ומוכרים כמו הבלו -בס והג'נגלי בפרדס חנה או מהצד השני אימפריות החומוס של באקה.
לפני חמישה חודשים הוצב נגרר בכניסה לקיבוץ, ומיום ליום נחשפו עוד ועוד אנשים לפלא החדש. העיקרון: מנת חומוס קומפלט. האטרקציה: ברזי גזוז ומים בטעמים, חופשי על חשבון הבית. במקום שנראה שהיה בעבר חממה, פוזרו שולחנות פיקניק.
בין הכנת מנה למנה תפסנו את אביב, המייסד, למספר שאלות.
 
מתי הכל התחיל?
"פתחתי בתחילת מרץ, אבל הרעיון התחיל הרבה קודם.
בהתחלה היו צרות טובות: החומוס נגמר כל יום כבר בשעה 12:00. מהיום שפתחתי אנשים פשוט מגיעים. העסק עובד מעולה ולא מפסיקים לבקר פה".
 
מאיפה האומץ לפתוח חומוס בכזה אזור?
"מהאהבה לחומוס ומניסיונות בלתי פוסקים בצבא. בשבתות, מתוך שעמום, הינו משתלטים על המטבח ועושים ניסיונות. ניסיתי להגיע וליצור את החומוס שאני אוהב. אחרי הרבה ניסיונות התחלתי להתקרב. אחרי השחרור המשכתי להכין חומוס בבית, והיתה התלהבות. התחלתי להכין חומוס לחברים, אנשים התחילו לבקש הביתה, ביקשו שאכין חומוס לאיזה "על-האש" בקיבוץ ולעוד כמה אירועים".
 
למה חומוס ישראלי?
"אני קיבוצניק, אני לא אבו – משהו, זה יצירה פשוטה, ישראלית, אין לי איזה מוחמד או סעיד מאחורי הקלעים. אני מכין וכולם אוהבים. עד לפני כמה שנים זה היה רק בכפרים, היום יש יותר חומוסיות באזור המרכז מאשר פלאפליות".
 
מי ומי בעובדים?
"הצוות היום מורכב מבני נוער מהקיבוץ שמרוויחים במהלך החופש כסף, במקום שיעשו שטויות אחרות הם גם מתפרנסים וגם עובדים".
 
מי הלקוח המוזר ביותר שאכל אצלך חומוס?
"פתחנו את החומוס במרץ, ואחרי חודש כבר נכנסו לפסח. במהלך פסח נעצר לידנו ואן, מלא חרדים ממאה שערים, האישה ביקשה מהבעל שיפרוט קצת כסף ושאלה למה הוא עוצר ליד החומוס ולא בתחנת דלק. הוא אמר שהוא רוצה את הצל ושהיא תקפוץ לקנות את מה שהיא צריכה. איך שהיא הלכה הוא בא ושאל אם יש פיתות. אמרתי שכן והייתי בטוח שהוא ילך, במקום זה הוא אמר תכין לי מהר כמה מנות אבל תתן לי רק אחרי שהאישה והילדה עוברות את האיקליפטוסים. איך שהאישה עוברת את האיקליפטוסים, הוא והבן "ירדו" כל אחד על שתי פיתות עם חומוס. איזו תמונה: באמצע פסח עם שטריימל ופיאות, אוכלים אצלי חומוס. כשהוא סיים הוא הסביר שהוא מכבד את אישתו. איך שהם סיימו הם נכנסו לאוטו, ונסעו כאילו רק פרטו את הכסף".
 
לאן מתפתחים מכאן?
"מספטמבר יהיה גם שירות משלוחים של חומוס חם ואיכותי לכל דורש באזור".
ומילה לסיום על הטעם: טעמתי ואין ספק, החומוס הוא בטעם הכי ישראלי שיש, חומוס איכותי מצד אחד ומגיע קומפלט עם פול וביצה. מה צריך יותר מזה. פשוט מקום טוב לעצור באמצע.
 

מחפש עבודה בקיבוץ ? לחץ כאן והצטרף לקהילת במקום.