כניסה לקהילת במקום
 
דואר אלקטרוני
 
סיסמה
 
שכחת סיסמה?
 
 
משתמש חדש?
 
 
לוח עבודה בקיבוץ.png
 
 
 

רפסודיית הצעירים

דף הבית > טיולים >  רפסודיית הצעירים
 
 
 

 
רפסודיית צעירי הקיבוצים יצאה לדרך ביום ראשון האחרון. עד שעות הצהרים הגיעו כולם, התחילו להוציא את הבירות ולפרוש רשתות צל. ההפתעה היתה בדמות קבוצת קיבוצניקים "צעירים" מאלרום: חבר'ה באזור גיל החמישים שתפסו טרמפ, והחליטו להשאיר את הילדים בבית ולהצטרף לרפסודיה.
 
החביות סודרו, הסנדות נכפתו, ועד הערב כבר יכלנו לראות רפסודות לתפארת. יוסי, שהוביל את הצד הטכני של הרפסודיה, אמר כי מעולם לא ראה מבצע כל כך מתוקתק, שכל כך נעים לעבוד בו: "אומרים להם משהו והם עושים", תיאר.
 
לקראת הערב הוצתה האש והמנגלים נפרשו, והצ'וריסוס של צובה והסטייקים של בארי חיממו את האווירה. נתלתה רשת כדורעף, והכבוד הקיבוצי התחיל לעבוד כאשר במשך יותר משש שעות היה הכדור באוויר: גבולות, איילת השחר, צובה ורביבים לא הפסיקו לשחק.
בשעה 21:30 הגיעה חברת הכנסת שלי יחימוביץ לשיחה עם צעירי הקיבוצים. בקרב המארגנים נרשם מתח: מה הסיכוי שהצעירים יקומו מרבצם, יעזבו את המנגל והכדורעף ויבואו לשמוע ולדבר על פוליטיקה?
 
ההפתעה היתה גדולה - שבעים חבר'ה התקבצו לשיחה של יותר משעה. יחימוביץ אמרה שהזהירו אותה כי החבר'ה לא מעורים בפוליטיקה, אך השאלות שחיכו לה הוכיחו בקיאות רבה. נשאלו שאלות על מפלגת העבודה בהובלתו של ברק ועל מאבק הקרקעות, ויחימוביץ מצדה הסבירה את הצורך לפעול בתוך מסגרת פוליטית בכלל, ואת החשיבות של מסגרת גדולה בפרט. לאחר סיום המפגש עם שלי, חיממה את האווירה להקת "החלטורה" של בני עין השופט ועין שמר, במופע של מוסיקה יוונית ומקורית.
 
השכם בבוקר התחילו ההתארגנויות להפלגה, המהנדס סגר פינות וחתם על אישורים, והמפרשים והתרנים חוברו. רק בשלב זה היה אפשר לעמוד על החיבור האמיתי בין הקיבוצים: בארי ויוטבתה ברפסודה משותפת תחת הכותרת "אימפריה", וגבולות ורביבים תחת הכותרת "just married".
תום ומתי מצובה ממליצים לקיבוצים נוספים להרשם כבר עכשיו לרפסודיה של שנה הבאה, ואומרים: "עצם החוויה על החוף, שבונים ביחד ואוכלים ביחד, בונה קשרים טובים. לומדים דברים ומכירים אנשים שגם להם איכפת".