כניסה לקהילת במקום
 
דואר אלקטרוני
 
סיסמה
 
שכחת סיסמה?
 
 
משתמש חדש?
 
 
לוח עבודה בקיבוץ.png
 
 
 

סטטיסיטקה למתחילים

דף הבית > הדף הכחול >  סטטיסיטקה למתחילים
 
 
 

 
התנועה הקיבוצית, ישראל 2009. מסיכומי המכון לחקר הקיבוץ שבאוניברסיטת חיפה עולה כי חלק קטן בלבד מהקיבוצים מתנהל עדיין על פי המודל השיתופי שיוויוני הקלאסי. מה זה אומר בעצם? מה בין דיפרנציאלי למעורב, ובכמה קיבוצים עדיין מתחלקים באותו גודל תקציב?
 
הכל התחיל לפני קצת יותר מ-10 שנים. הראשונים להפעיל את השכר הדיפרנציאלי היו עין זיוון של התק"ם ושניר של הקיבוץ הארצי. הם זכו לגינויים נמרצים של התנועות, אך את כדור השלג לא ניתן היה לעצור וכעבור זמן קצר אפילו הנהגות התנועות הפכו לתומכות נלהבות של המגמה.
 
בשנת 1996 רק 10 קיבוצים שינו את המודל הכלכלי שלהם. 4 עברו למודל רשת הביטחון עם שכר דיפרנציאלי, ו-6 למודל המשלב מרכיב דיפרנציאלי ומרכיבים שיוויוניים.
ארבע שנים מאוחר יותר, עם תחילת המילניום, כבר היו 45 קיבוצים דיפרנציאליים ו-30 קיבוצים במודל המשולב.
 
שנת 2002 היתה שנת שובר השיוויון. נספרו בה 130 קיבוצים שיתופיים ו-134 קיבוצים דיפרנציאליים, אך רכבת השינויים לא עצרה ובשנת 2008 נמנו 183 קיבוצים במודל רשת הביטחון, 11 קיבוצים במודל המשולב (כאשר חלק מאלו שהתחילו במודל זה עברו למודל רשת הביטחון) ו-68 קיבוצים בלבד שמתנהלים לפי המודל השיתופי הקלאסי.
 
טוב או רע?
כנראה שהבית הקיבוצי לא הצליח לחמוק ממגמות ההפרטה והפירוד שפורחות בכלל החברה הישראלית והמערבית בשנים האחרונות. למול הנוסטלגיקנים חשוב לציין שבשנים האחרונות החלה חזרה משמעותית של בנים לקיבוצים, הן השיתופיים והן הדיפרנציאליים ומצבם הכלכלי של מרבית הקיבוצים השתפר לאין שיעור. כיצד יחצו הקיבוצים המתחדשים את המשבר החדש? על השאלה הזו נוכל לענות רק בעוד כמה שנים.
 
מושגים להבהרה:
קיבוץ במודל רשת הביטחון הוא קיבוץ בו כל חבר מקבל משכורת דיפרנציאלית לפי תמחור עבודתו בשוק העבודה הכללי. על המשכורת הוא משלם מסי קהילה שונים המיועדים למימון המסגרות המשותפות ורשת ביטחון מינימלית לכלל החברים.
קיבוץ במודל משולב הוא קיבוץ בו החברים עדיין מקבלים תקציב חודשי/שנתי אך התקציב מכיל גם רכיב המושפע מתמחור משרתו בשוק. בערך 10% משווי המשרה. רכיבים נוספים שיכולים להשפיע הם וותק בקיבוץ והכנסות נוספות.
קיבוץ שיתופי הוא קיבוץ בו מחוייבים כל החברים להעביר את הכנסותיהם לקופה משותפת וממנה הם מקבלים תקציב על פי קריטריונים של גיל, ילדים מצב זוגי וכו'.