כניסה לקהילת במקום
 
דואר אלקטרוני
 
סיסמה
 
שכחת סיסמה?
 
 
משתמש חדש?
 
 
לוח עבודה בקיבוץ.png
 
 
 

הפגנה בכיכר ציון

דף הבית > הדף הכחול >  הפגנה בכיכר ציון
 
 
 

כ-1,000 מפגינים התכנסו השבוע בכיכר ציון בעצרת שכותרתה: "נאבקים בגזענות - חוזרים לציונות". 
הקולות שנשמעו בהפגנה מתווספים לקריאות שנשמעו מכל רחבי הארץ בשבועות האחרונים, במסגרת המאבק הציבורי בהצעת התיקון לחוק האזרחות. בחירת המיקום שבו נערכה ההפגנה, והמועד, יום השנה לציון רצח רבין, הייתה סמלית. לדברי אחד ממארגני ההפגנה, תומר אילן, "חזרנו לכיכר ציון, שבה קראו לפני 15 שנים לרצוח את ראש הממשלה, יצחק רבין. רבין האמין במדינת ישראל יהודית ודמוקרטית, ואנו מתרחקים מחזונו עם כל יום שעובר", אמר.
 
ההפגנה אורגנה על ידי בוגרי תנועת השומר הצעיר, בהשתתפות תנועות הנוער הכחולות, מרצ, השמאל הלאומי, אגף המשימות של התנועה הקיבוצית, שלום עכשיו וברית חושך לגרש (המאגדת ארגונים וגופים דתיים וחילוניים כנגד גזענות). במהלך ההפגנה הסתובבו בכיכר דמויות מחופשות לחוזה המדינה, הרצל, והחתימו את המפגינים על מגילת העצמאות, שבה נכתב כי מדינת ישראל תהיה יהודית ודמוקרטית.
 
בין הנואמים בהפגנה היו חבר הכנסת נחמן שי, מזכ"ל שלום עכשיו יריב אופנהיימר ושר הרווחה, יצחק הרצוג, שפתח את העצרת ואמר: "החוק הזה הוא חוק מיותר ומסוכן. זהו חוק פאשיסטי שעושה רע, מסכן את קיומה היהודי והדמוקרטי של מדינת ישראל. בנימין נתניהו צריך לדעת שעם אזרחות לא משחקים".
חבר הכנסת, ניצן הורוביץ, שהגיע גם הוא לכיכר, קרא לממשלה "ללכת הביתה, כיוון שאינה מייצגת את מגילת העצמאות".
 
פורסם לראשונה ב"דף הירוק"