כניסה לקהילת במקום
 
דואר אלקטרוני
 
סיסמה
 
שכחת סיסמה?
 
 
משתמש חדש?
 
 
לוח עבודה בקיבוץ.png
 
 
 

רפסודיה על שום מה?

דף הבית > אקטואליה >  רפסודיה על שום מה?
 
 
 

חמש שנים מארגן המטה השיתופי רפסודיה לצעירי כל הקיבוצים (לא רק השיתופיים). המטה, שלעתים נתפש כמי שעוסק בעיקר במאבקים על הדרך השיתופית, מארגן אירוע ענק לצעירי הקיבוצים, דבר שעלול להיראות תמוה. בעיני אורי אופיר, מצוות המטה ומהמארגנים של הרפסודיה, היחס הזה נובע מחוסר היכרות עם פעילות המטה. 
 ש: למה בעצם למטה להשקיע כל כך הרבה ברפסודיה?

אורי אופיר: "ליצור תנועה שיתופית זה לא רק מאבקים על מה שנכון, אלא גם ליצור את מה שנכון בשטח, לא רק בדיבורים אלא גם בחיים, בחוויות ובכיף. יש לנו הרבה צעירים ואנחנו רוצים שהם ידעו שאנחנו, כתנועה, משקיעים בהם ויוצרים להם מפגש שהוא גם כיף וחווייתי, גם חברתי וגם יצירתי.

"יש פה קול שעלה מהשטח ואנחנו החלטנו להיענות לו. לרפסודיית הנוער מגיעים מעל 2,000 בני נוער. הצעירים, שהיו ברפסודיה כבני נוער, רוצים שיהיה לזה המשך שיפגיש בין צעירי הקיבוצים.

"שמנו את נושא הצעירים בתנועה הקיבוצית כולה במרכז תשומת הלב שלנו ובשנתיים האחרונות אנחנו שותפים בהקמת פורום של רכזי צעירים במועצות האזוריות. כל תחום הצעירים הופך לתחום שגם במועצות האזוריות וגם בקיבוצים מתעורר מחדש. הולך ומתברר שהצעירים הם קבוצת יעד שצריכה התייחסות מיוחדת. מאחר שאנחנו מניפים את דגל הצעירים בקיבוצים נראה לנו חיוני שיהיה לנו אירוע שיא מתאים והרפסודיה היא כזאת.

"חשוב לי לחדד שהפעילות של המטה עם צעירים בכלל והרפסודיה בפרט, פונים לכל הקיבוצים, לא רק השיתופיים. ברפסודיות הקודמות השתתפו קיבוצים לא שיתופיים וזו היתה חוויה מצוינת".

ש:אז מה יהיה השנה ברפסודיה?

אורי: "הרפסודיה תימשך יומיים, בימי חמישי-שישי (2-3.8.12). יום חמישי יהיה יום של בנייה וכיף על הכנרת כולל טורניר כדור-עף וערב של הרכבים צעירים. המשט יהיה ביום שישי. זה בילוי שמתאים גם לחבר'ה צעירים אחרי צבא וגם למשפחות צעירות עם ילדים.

"השנה מיוחדת בכך שאנחנו מתחילים את הרפסודיה ביום שרפסודיית הנוער נגמרת. הרעיון הוא שלקיבוצים כבר יהיו רכב וציוד על החוף. הצעירים יכולים לבוא והנוער ייסע הביתה וזה יחסוך לקיבוצים כסף ויכול להביא גם לשיתוף פעולה יפה בין העוסקים בחינוך לבין העוסקים בצעירים בקיבוצים. יטבתה, רביבים וקיבוצים אחרים שרחוקים מהצפון מגיעים לרפסודיה, כך שהחיסכון יכול להיות משמעותי.

"לסיכוםכמה שיגיעו יותר קיבוצים יהיה יותר שמח".

לפרטים והרשמה לרפסודיה פנו לאורי אופיר, 052-2311645, orion22@gmail.com ו"רפסודית הצעירים" בפייסבוק